Šriftas:
A
A
A
Fonas:
baltas
Juoda
Iliustracijos:
Rodyti
Slėpti

Kontrolierė pateikė komentarą apie vaiko teisių padėtį Lietuvoje

2021 07 15

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė pateikė komentarą Jungtinėms Tautoms apie vaiko teisių padėtį, jos pokyčius ir aktualiausius iššūkius.

Komentare atkreiptas dėmesys į pokyčius įvykusius 2016–2020 metais, siekiant didinti vaiko teisių apsaugos veiksmingumą, paminėti esminiai vaikų apsaugos nuo smurto, vaikų su negalia, vaikų susidūrusių su teisingumo sistema bei vaikų migrantų padėties aspektai, taip pat išsakyta nuomonė dėl vaikų dalyvavimo, jų nuomonės išklausymo bei vertinimo, priimant su vaikais susijusius sprendimus.

Lietuvos pažanga žmogaus teisių padėties srityje bus vertinama 2022 metais, Jungtinių Tautų Visuotinės periodinės peržiūros sesijoje. Tai bus trečiasis Lietuvos vertinimas.

Visuotinė periodinė peržiūra (angl. Universal Periodic Review, UPR) yra žmogaus teisių stebėjimo mechanizmas, vykdomas Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos. Lietuvos vertinimai vyko 2011 m. ir 2016 m.

Daugiau informacijos apie UPR galite rasti Teisingumo ministerijos puslapyje: https://tm.lrv.lt/lt/teisine-informacija/tarptautbendrad/bendradarbiavimas-su-tarptautinemis-organizacijomis

Dokumentai