Vizitas Pravieniškių pataisos namuose – atviroje kolonijoje

2022 01 28
DSC_0051.JPG

Sausio 27 d. vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė ir vyriausioji patarėja Audronė Bedorf lankėsi Pravieniškių pataisos namuose – atviroje kolonijoje.

Įstaigos atstovės dalyvavo susitikime su Pravieniškių PN-AK bei Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovais. Susitikime buvo kalbėta apie nuteistų tėvų ir jų vaikų padėtį, vaikų teisių apsaugos aspektus bei tėvų įkalinimo pasekmes vaikams, jų tarpusavio santykiams su tėvais, įvairias kasdienes situacijas, su kuriomis susiduria pataisos įstaigos darbuotojai, spręsdami nuteistųjų bendravimo su vaikais ir kitus aktualius klausimus. Susitikimo metu atkreiptas dėmesys į Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistų dalyvavimo šiame procese būtinybę ir svarbą, aktyvaus ir iniciatyvaus bendradarbiavimo su pataisos įstaigos specialistais poreikį. 2021 metais Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėjos R. Klevinskienė iniciatyva vyko keletas susitikimų su Pravieniškių PN-AK bausmę atliekančiais tėvais, kurių metu buvo aptariami aktualūs vaiko teisių apsaugos ir užtikrinimo, tėvų teisių ir pareigų vaikams įgyvendinimo aspektai, ir pan.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė labai pozityviai vertina Pravieniškių PN-AK vykdomą „Tėvystės įgalinimo laisvės atėmimo vietoje programą“, iniciatyvą – stiprinti nuteistųjų tėvystės įgūdžius, suteikti reikiamų žinių apie vaiko raidą ir kt. Taip pat teigiamai vertinamos iniciatyvos gerinti vaikų ir tėvų susitikimų erdves, ieškoti sprendimų, kad vaikai, atvykę į susitikimus bei bendraudami su nuteistais tėvais, patirtų kuo mažiau neigiamų emocijų, išgyvenimų ir pan.

Nuotraukų galerija

  • DSC_0046.JPG
11