Vaiko teisių apsaugos kontroliere paskirta Edita Žiobienė

2021 01 08
LRVTAKI_logo.jpg

2021 m. sausio 7 d. Lietuvos Respublikos Seimas, atsižvelgdamas į Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen teikimą, po slapto balsavimo (70 Seimo narių balsavo už, prieš – 29, susilaikė 12 parlamentarų) nusprendė skirti Editą Žiobienę vaiko teisių apsaugos kontroliere trečiai kadencijai.

Prisistatydama Seimo nariams kontrolierė atkreipė dėmesį, kad įstatymų lygmenyje žingsniai yra padaryti gana dideli, tačiau "...tik įstatymų priimti neužtenka, didžiausių problemų kyla juos įgyvendinant. Įgyvendinimo sritis yra labai sudėtinga ir tai nėra tik Lietuvos klausimas, tai yra ir kitų valstybių klausimas, įgyvendinant iškyla daug klausimų, susijusių su ištekliais“.

Kaip aktualiausias vaiko teisių apsaugos sistemoje kylančias problemas E. Žiobienė yra įvardijusi vaikų psichiatrinės psichologinės ekspertizės baudžiamosiose bylose, psichologų veiklos, vaiko teisių apsaugos sistemos funkcionavimo efektyvumą, paslaugų šeimai ir vaikui prieinamumą, taip pat individualizavimo, vaiko globos šeimoje ir įvaikinimo klausimus.

E. Žiobienė vaiko teisių apsaugos kontrolierės pareigas eina nuo 2010 m. Ji yra įgijusi sociologijos bakalauro, teisės bakalauro ir magistro, socialinių mokslų (teisės) krypties daktaro kvalifikacinius laipsnius.

E. Žiobienė anksčiau ėjo Lietuvos žmogaus teisių centro direktoriaus pareigas, dirbo Mykolo Romerio universitete, Vytauto Didžiojo universitete, Kauno technologijos universitete, Kauno apskrities viršininko administracijoje, o 2016–2017 m. vadovavo Europos vaiko teisių ombudsmenų tinklui (ENOC).

 

Parengta remiantis Lietuvos Respublikos Seimo Informacijos ir komunikacijos departamento informacija

Nuotraukos - Seimo kanceliarijos (aut. Olga Posaškova)

Nuotraukų galerija

  • 50810347012_d5207a217d_c (1).jpg
  • 50803026491_c581fd5eea_k.jpg
12