Vaiko teisių apsaugos kontrolierė E. Žiobienė nustatė, kad stalo žaidimas pažeidžia vaiko teises
Vaiko teisių apsaugos kontrolierė, ištyrusi skundą dėl viename stalo žaidime pateiktos informacijos turinio, konstatavo, kad žaidime (stalo žaidimo kortelėse) paskelbta informacija sudarė sąlygas pažeisti vaiko teisę ir teisėtą interesą būti apsaugotu nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio jo psichosocialiniam vystymuisi. Žaidimo platintojui Lietuvoje buvo rekomenduota pašalinti vaiko teisių ir teisėtų interesų pažeidimą sąlygojančias priežastis ir teisės aktų nustatyta tvarka tinkamai pažymėti žaidimą.
Tyrimo metu buvo nustatyta, kad žaidimo kortelėse skelbiama informacija, kuria teigiamai vertinama (skatinama) nusikalstama veika, niekinamos šeimos vertybės. Tokio pobūdžio informacija daro neigiamą poveikį nepilnamečių psichinei ar fizinei sveikatai, fiziniam, protiniam, dvasiniam ir doroviniam vystymuisi, todėl stalo žaidimas turėjo būti klasifikuojamas pagal amžiaus cenzą ir pažymėtas laikantis Neigiamą poveikį nepilnamečių vystymuisi darančios viešosios informacijos žymėjimo ir skleidimo tvarkos aprašo nuostatų.
Atkreiptinas dėmesys į tai, kad ne tik televizijos, radijo programos ir laidos, bet ir kompiuteriniai žaidimai, spaudos leidiniai, smulkūs spaudiniai (reklaminiai lankstinukai, atvirukai, paveikslėliai, lipdukai ir kt.), garso ir vaizdo įrašai, taip pat kitos prekės, skleidžiančios neigiamą poveikį nepilnamečių vystymuisi darančią viešąją informaciją, turi būti atitinkamai klasifikuojamos pagal amžiaus cenzą ir žymimos.
Kadangi vaiko tėvai (globėjai, rūpintojai) yra atsakingi už vaiko priežiūrą ir auklėjimą, viešosios informacijos ženklinimo sistema yra pirmiausia skirta jiems. Viešosios informacijos ženklinimo sistemos taikymas padeda tėvams apsaugoti vaikus nuo jiems žalingo viešosios informacijos poveikio. Tėvai, būdami rūpestingi ir pareigingi, privalo domėtis kokia viešąją informacija naudojasi vaikai, o viešosios informacijos skleidėjai privalo imtis priemonių ir sudaryti sąlygas tėvams užtikrinti galimybę riboti viešosios informacijos, darančios neigiamą poveikį vaikams, pasiūlą.