Vaikai balsavo už vaikystę be smurto

2018 02 14
IMG_2367.JPG

2018 m. vasario 14 d. vaiko teisių apsaugos kontrolierė dalyvavo visuomeninės organizacijos „Paramos vaikams centras“ kartu su Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisija organizuotame bei Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio globojamame renginyje „Už vaikystę be smurto“.

Į Seimą atvykusiems beveik 200 (2-4 klasių) mokinių balsavimui buvo pateikti klausimai: Kas už tai, kad tėvai kartu su jumis žaistų?; Kas norėtų, kad tėvai kasdien sakytų „myliu“?; Kas už tai, kad suaugusieji mažiau bartų, o dažniau girtų?; Kas už tai, kad tėvai ir mokytojai visada paguostų, kai jums sunku?; Kas už tai, kad suaugusieji atsiklaustų jūsų nuomonės?.

Vaikai buvo vieningi pasisakydami prieš smurtą. Vaikai balsavo už paskatinimus ir padrąsinimus, paguodą ir supratimą iš suaugusiųjų, galimybę gauti tinkamą pagalbą, kai jos reikia, taip pat galimybę išsakyti savo nuomonę ir būti išgirstiems, dažnesnius tėvų apkabinimus, bendrus žaidimus su jais bei galimybę iš tėvų kasdien išgirsti „myliu“.

Prieš renginį, vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė kartu Seimo Savižudybių ir prevencijos komisijos pirmininku Mykolu Majausku bei VšĮ „Paramos vaikams centras“ direktore Aušra Kuriene dalyvavo spaudos konferencijoje „Metai, kai smurtą prieš vaikus draudžia įstatymas: kas pasikeitė ir kokie darbai laukia?“.

Nuotraukos - Audronės Bedorf

Nuotraukų galerija

  • IMG_2326.JPG
  • IMG_2328.JPG
  • IMG_2367.JPG
13