Pirmasis lapkričio ketvirtadienis – tarptautinė diena prieš smurtą ir patyčias mokykloje

2020 11 05
tmb-leaflet-day-against-bullying.png

Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos UNESCO sprendimu nuo šių metų pirmąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė diena prieš smurtą ir patyčias mokykloje, įskaitant ir elektronines patyčias.

2020 metų Tarptautinės dienos prieš smurtą ir patyčias tema – „Kartu prieš patyčias mokykloje“, pabrėžiant, kad patyčios yra labiausiai paplitusi smurto forma mokyklose, daranti neigiamą įtaką vaikų mokymosi rezultatams, jų sveikatai ir emocinei gerovei.

Šiuo metu dėl COVID-19 pandemijos daugelyje šalių vis dar taikomi įvairūs apribojimai, mokymasis ir kitos veiklos persikelia į elektroninę erdvę – o kartu su jomis ir patyčios. Internetinės patyčios gali vykti virtualiame pasaulyje, tačiau jų poveikis vaikų sveikatai ir savijautai – labai realus. Už patyčių statistikos visuomet slypi skaudžios ar net tragiškos vaikų istorijos.

Šiemet startavusia iniciatyva visos šalys, jose veikiančios organizacijos ir piliečiai kviečiami kartu siekti bendro tikslo – kad mokyklos taptų saugia vieta be patyčių ir kito smurto.

Daugiau apie iniciatyvą skaitykite čia.