Pasitarimas dėl pamokų lankomumo

2023 03 16
03.15.png

Kovo 15 d. vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė dalyvavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) organizuotame pasitarime, kuriame buvo pateikta informacija apie pamokų lankomumą, praleistų pamokų pateisinimą, taip pat aptartos pasekmės, kylančios dėl pamokų nelankymo. Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė pristatė pradinius siūlymus dėl pamokų lankomumo gerinimo: planuojamus Švietimo įstatymo pakeitimus, visoms mokykloms bendros lankomumo tvarkos nustatymą, pokyčius mokyklų veikloje, sprendžiant pamokų praleidinėjimo problemą, kt.

ŠMSM pateikė informaciją*, kad, remiantis iš 15 savivaldybių surinktais pastarųjų 6 mėnesių elektroninių dienynų duomenimis, 65 tūkst. mokinių praleido beveik 4 mln. pamokų, iš jų 20 proc. nepateisintos. Vidutiniškai vienas mokinys per šį laikotarpį praleido 60 pamokų, t. y. daugiau nei 2 savaites. Kuo aukštesnė klasė, tuo mažesnis praleistų pamokų skaičius, bet nepateisintų pamokų skaičius didėja iki 30 proc. Yra mokyklų, kuriose per pusmetį praleista beveik 20 tūkst. pamokų, iš jų pateisintų – tik apie 10 proc. Yra mokinių, kurie iš viso praleido virš 500 pamokų ir jos visos nepateisintos.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė palankiai vertina Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos iniciatyvą dėl „nulinės“ tolerancijos pamokų nelankymui be pateisinamos priežasties, siūlymus tobulinti teisinį reglamentavimą bei reagavimo į pamokų praleidinėjimą mechanizmą.

Susitikime dalyvavo taip pat dalyvavo mokyklų, pedagogų, mokinių, tėvų asociacijų, Sveikatos apsaugos ministerijos bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai.

 

* https://smsm.lrv.lt/lt/naujienos/j-siugzdiniene-jeigu-norime-geresniu-ugdymosi-pasiekimu-turime-sutarti-del-nulines-tolerancijos-pamoku-nelankymui-be-pateisinamos-priezasties