Kviečiame jungtis prie Saugesnio interneto savaitės renginių

2015 02 04
330_imp_sid-2015-infografikas-lt.png
2015 m. vasario 9 – 14 dienomis Saugesnio interneto centras ir partneriai kviečia jungtis prie Saugesnio interneto savaitės renginių bei dalyvauti konferencijoje „Saugesnio interneto centro veiklos iššūkiai ir rezultatai“.

2015 m. vasario 9 – 14 dienomis Saugesnio interneto centras ir partneriai kviečia jungtis prie Saugesnio interneto savaitės renginių bei dalyvauti konferencijoje „Saugesnio interneto centro veiklos iššūkiai ir rezultatai“.

Saugesnio interneto dieną (SID) organizuoja tinklai INSAFE ir INHOPE, remia ir finansuoja Europos Komisija. Kiekvienais metais Saugesnio interneto diena yra minima antrojo metų mėnesio antros savaitės antradienį siekiant skatinti vaikus ir jaunimą saugiau ir atsakingiau naudotis interneto technologijomis ir mobiliaisiais įrenginiais. Šiemet Saugesnio interneto diena bus švenčiama vasario 10 d.!

Geresnis internetas daugelio gali būti suprantamas įvairiai – tačiau pagrindinis tikslas yra skatinti kurti pozityvų interneto turinį ir pašalinti žalingą. Ir prie to galime prisidėti visi:

Vaikai ir jaunuoliai gali prisidėti prie teigiamo interneto turinio kūrimo mandagiai ir pagarbiai bendraudami internete, saugodami savo internetinę reputaciją (taip pat ir kitų), ieškodami saugių informacijos dalinimosi būdų ir pan. Padėti pašalinti žalingą interneto turinį jie taip pat gali – tereikia visuomet pranešti atsakingoms institucijoms, jei susiduriama su priekabiavimu internete, patyčiomis, netinkama informacija ir pan. tik turime mokyti vaikus nelikti abejingiems!

Tėvai ir globėjai, atvirai ir nuoširdžiai kalbėdamiesi su savo vaikais apie veiklą internete, taip pat gali prisidėti prie teigiamo interneto turinio kūrimo, t. y., kurdami artimą ryšį tėvai gali daug lengviau įdiegti vaikams, jog internete reikia būti saugiems, atsakingiems ir pagarbiems. Rūpindamiesi savo atžalomis, tėvai turi patarti vaikams, kaip elgtis susidūrus su netinkama informacija internete, pasakyti, kad visų pirma pagalbos ir patarimo galima kreiptis į juos. Augindami jaunesnio amžiaus vaikus, tėvai turėtų nustatyti aiškias naudojimosi kompiuteriu ir internetu taisykles, padėti ieškoti kokybiškų ir saugių interneto išteklių. Tėvai visuomet turi domėtis savo vaikų veiklomis internete nepriklausomai nuo jų amžiaus.

Mokytojai ir socialiniai darbuotojai taip pat turi daug galimybių prisidėti prie pozityvaus interneto turinio kūrimo. Visų pirma, tai daryti jie gali ugdydami mokinių skaitmeninio raštingumo įgūdžius ir suteikdami galimybę ne tik naudotis teigiamu turiniu, bet ir jį kurti. Padėdami ir patardami jaunuoliams, susidūrusiems su įvairiomis problemomis internete, padrąsindami nesigėdyti kreiptis pagalbos į kitus, mokytojai taip pat prisidės prie žalingo turinio pašalinimo.

Industrijos atstovai atlieka svarbų vaidmenį kurdami pozityvų interneto turinį, teikdami internetines paslaugas, kurdami priemones mūsų duomenims apsaugoti. Kurdami saugesnes sistemas ir paslaugas, labiau atsižvelgdami į naudotojų poreikius, teikdami greitą ir paprastai pasiekiamą pagalbą, kai jos prireikia, industrijos atstovai prisideda prie negatyvių interneto aspektų naikinimo.

Politikai, valdžios atstovai, švietimo srities atstovai, turi siekti, kad prieš tai išvardyti visuomenės atstovai turėtų tinkamas sąlygas veikti ir kurti, pavyzdžiui, užtikrinti, kad mokyklų ugdymo programose būtų numatyti saugumo internete mokymo dalykai, užtikrinti, kad tėvus ir globėjus pasiektų reikalinga informacija apie saugumą internete ir pan. Turi būti efektyviomis strategijomis užtikrinti vaikų ir jaunuolių saugumą ir gerovę internetiniame pasaulyje.