Ketvirtasis Nacionalinis žmogaus teisių forumas - jau rytoj

2021 12 09
Untitled.png

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė kviečia visus dalyvauti diskusijoje apie vaikų skiepijimą ir balansą tarp dviejų vertybių: kaip išsaugoti pagarbą žmogaus teisėms ir užtikrinti sveikatos apsaugą, gruodžio 10-ąją, Tarptautinę žmogaus teisių dieną, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ir tiesiogiai internetu, ketvirtajame Nacionaliniame žmogaus teisių forume (NŽTF).

„Kiekvienais metais prisidėdama prie Nacionalinio žmogaus teisių forumo organizavimo, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga stengiasi pasiūlyti visuomenei aktualią temą iš vaiko teisių apsaugos srities.

Pernai diskutavome apie šiuolaikinės mokyklos mokymo būdus ir formas, skiriant didelį dėmesį nuotoliniam mokymui, šiemet – apie užkrečiamų ligų įveikimo galimybes ir teisinį reguliavimą“, – mintimis apie artėjančią Nacionalinio žmogaus teisių forumo diskusiją dalinasi Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė.

„Labai džiaugiamės, kad šiemet Europos žmogaus teisių teismo sprendimą (EŽTT) sutiko pristatyti šio teismo teisėjas prof. Egidijus Kūris, o diskusijoje dalyvaus patyrę savų sričių profesionalai: konstitucinės teisės ir sveikatos teisės ekspertė prof. Toma Birmontienė, gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė, Seimo Sveikatos komiteto narys Linas Slušnys“, – apie diskusijos „Kaip visuomenei įveikti užkrečiamas ligas: Vavrička prieš Čekiją EŽTT bylos pamokos“ dalyvius pasakoja kontrolierė.

Organizuojant diskusiją remiamasi Europos žmogaus teisių teismo sprendimu Vavrička ir kiti prieš Čekijos Respubliką. Ši byla yra išskirtinė todėl, kad tai yra pirmoji byla dėl vaikų skiepijimo. Be to, joje pateikiama labai daug įdomios detalios analizės, ne tik Čekijos teisinės sistemos, bet ir kitų Europos valstybių Konstitucinių teismų formuojamos doktrinos, teisinio reguliavimo analizės. Pagrindinis keliamas klausimas: konstitucinių vertybių pusiausvyra, žmogaus teisių ribojimo proporcingumas ir teisėtumas.

Registruotis į renginį, stebėti šią ir kitas diskusijas gyvai bei rasti daugiau informacijos galite adresu www.nztf.lt