Diskusija apie įtrauktį švietime Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje

2019 11 26
6.JPG

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė kartu su patarėjomis Audrone Bedorf, Ieva Braškiene, Laura Vitkauskaite-Sirunaviče lapkričio 26 d. dalyvavo diskusijoje Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje apie įtrauktį švietime.

Diskusija – tai Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos kartu su partneriais organizuotos tarptautinės konferencijos „Įtraukusis švietimas – trūkstamos jungtys“ Lietuvos Respublikos Seime tęsinys.  Diskusijoje dalyvavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Nacionalinės švietimo agentūros, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro atstovai.

Savo patirtimi apie įtrauktį dalijosi Vaiko teisių apsaugos kontrolierės kvietimu į Lietuvą atvykę ekspertai iš užsienio: Marja-Sisko Kautto, Valteri mokymo ir konsultavimo centro Konsultavimo skyriaus vadovė, Dr. Niall Muldoon, Airijos vaikų ombudsmenas, Eddie Ward, Švietimo ir įgūdžių ministerijos Specialiojo ugdymo skyriaus vadovas, Pat Goff, Airijos mokyklų vadovų tinklo Nacionalinio paramos biuro generalinio direktoriaus pavaduotojas, Estijos Teisingumo kanclerio įstaigos Vaikų ir jaunimo departamento vadovas Andres Aru bei Socilainių teisių departamento neįgaliųjų teisių vadovė Juta Saarevet.

Su užsienio šalių ekspertais diskutuota aktualiais šiuo laikotarpiu Lietuvoje įtraukties švietime klausimais, tokiais kaip įvairių švietimo valdymo dalyvių vaidmuo, švietimo finansavimas, specialiųjų mokyklų bei klasių perspektyvos, pagalbos specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams formos, mokytojų pasirengimas bei kompetencijos ugdyti šiuos vaikus, kt.

Nuotraukų galerija

  • 8.JPG
  • 6.JPG
12