Dalyvauta Jonavoje vykusioje konferencijoje apie „nepatogius vaikus“

2023 04 21
Jonava.jpg

Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos atstovai 2023 m. balandžio 20 d. dalyvavo Jonavoje vykusioje mokslinėje - praktinėje konferencijoje „Vaikai – kaltininkai ir aukos. Kaip reaguoti? Kaip padėti?“

Sveikinant konferencijos dalyvius buvo pabrėžta, kaip svarbu laiku atpažinti vaikui iškilusį pagalbos poreikį, išsamiai įvertinti problemiško vaiko elgesio ypatumus, priežastis, ir, kartu, priimti tokius sprendimus, kurie būtų tikslingi ir taikytini konkrečiam vaikui ir konkrečiu atveju, taip užtikrinant maksimalų šių priemonių atitikimą vaiko poreikiams, jo asmenybei ir interesams. 

Renginyje pranešimus skaitę mokslininkai ir praktikai dalinosi savo atliktų tyrimų duomenimis ir sukaupta patirtimi apie tai, kokią įtaką žmonių nuomonei apie nepilnamečių polinkį į delinkvenciją turi žiniasklaida, kiek daug įtakos rezultatams turi profesionali reakcija į iškilusį pagalbos teikimo vaikui ir šeimai poreikį, kokios priemonės leidžia rasti tarpusavio supratimą tarp specialisto ir „nepatogaus vaiko“, kokius taikyti darbo metodus su tėvais, kurių paaugliai susiduria su iššūkiais ir pan. 

Renginį Jonavoje organizavo Jonavos rajono savivaldybė kartu su partneriais iš Vytauto Didžiojo ir Vilniaus universitetų, Lietuvos probacijos tarnybos, Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorių asociacijos.